Veselé zoubky

V tomto roce se naše škola opět zapojila do preventivního programu ,,Veselé zoubky", který pro žáky 1. ročníku připravila společnost dm DROGERIE MARKT s.r.o. a který byl zaměřen na prevenci zubního kazu. Besedu vedly dvě zástupkyně dm drogerie. Nejdříve žákům pustily výukové video o Hurvínkovi s bolavým zubem. Pak následovala beseda o důležitosti a významu pravidelného čištění zubů. Každé dítě si techniku správného čištění vyzkoušelo na velké maketě chrupu. Žáci byli také poučeni o správnosti výběru dětské zubní pasty a kartáčku, o správné životosprávě i o důležitosti pravidelné preventivní prohlídky zubů u zubaře. Velkou radost všem zúčastněným žákům udělaly dárečky v podobě taštiček s produkty péče o zuby. Dětem se program i dárky líbily.