" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Něco z vypalovací pece

Výroba keramiky a její prezentace má na naší škole dlouholetou tradici, kterou založila Mgr. Svobodová, vedoucí keramického kroužku i keramických dílen členů Integračního centra, fungujícího částečně v prostorách základní školy. V přípravě vypalovaných "skvostů" pomáhají také učitelé a žáci v hodinách výtvarek i pracovek tak, aby mohli své výrobky vystavovat v čase předvánočním.
Letos se můžete s jejich keramikou potkat ve dnech 3.- 4.12. v prostorách obchodu Hruška na Lidické ulici, a to v čase 9.00 - 16.00 hodin.
Budeme rádi, když také zavítáte ve dnech 15. - 18.12. na venkovní terasu Delikany u nádraží. Tam se můžete pokochat krásnými výsledky práce našich žáků, protože kromě keramiky bude na obou místech ještě výběr z jiných výtvarných a rukodělných oborů.

Malou ukázku můžete objevit zde nebo ve fotogalerii.