Recitace Znojmo

Čtyři zástupci naší školy, kteří byli nejúspěšnější ve školním a okresním kole v recitaci, se zúčastnili ve Znojmě kola oblastního, které se konalo již popáté. Po dlouhé cestě vlakem a autobusem nás čekalo soutěžní klání mezi žáky škol z Hustopečí, Břeclavi, Mikulova, Moravských Budějovic, Brna, Znojma a Spišské Nové Vsi. Úvod patřil členkám poroty, které se představily připravenými básněmi a mile všechny překvapil svým zpěvem žák místní praktické školy. A pak přišli na řadu soutěžící. Konkurence byla velká a každý účastník dostal po odrecitování své básničky drobnou odměnu. Pro ty nejlepší byl připraven upomínkový list a kniha. Tuto cenu v kategorii žáků 2. stupně obdržel Honza, který skvěle přednesl báseň Zlatá rybka. Po dobu celé akce byla v sále školy na Jezuitském náměstí příjemná rodinná atmosféra a všichni naši reprezentanti si zaslouží velkou pochvalu nejen za vzorné chování a odvahu vystoupit, ale hlavně za předvedené výkony. Poděkování patří i vyučujícím, které žáky na soutěž připravovaly.