Cvičení v přírodě

I podzim patří k příjemným ročním obdobím, zvláště pokud neprší, nefouká a sluníčko pěkně hřeje. Poslední zářijové páteční dopoledne strávili naši žáci v přírodě. První stupeň se tradičně vypravil k areálu Na Vodě. Děti zde pozorovaly podzimní přírodu, zahrály si drobné hry a zasoutěžily si v poznávání rostlin a zvířátek. Žáci druhého stupně se spolu se svými učitelkami vydali tentokrát na Pohansko. Sluníčko sice občas překryl nějaký ten mrak, ale užili jsme si teplé počasí a hlavně bez deště. Cesta pěkně ubíhala, děti během ní také pozorovaly změny podzimní přírody, poznávaly stromy, keře a některé byliny, s paní učitelkou si pročítaly informační cedule naučné stezky. V cíli si prohlédly nejen zámeček Pohansko, ale také repliky obydlí starých Slovanů či betonový bunkr U Závory. Po návratu zpět do školy žáci nepodlehli únavě z výšlapu a ještě si na hřišti zahráli vybíjenou.