Bušmen 2019

Bušmenem se může stát ten, kdo proběhne vyznačenou tratí, správně splní úkoly, které ho cestou potkají, a tím zvítězí v závodě Mikulovský Bušmen. Tento závod, typově podobný orientačnímu běhu spojeného s brannou připraveností, pořádá každý rok ZŠ Mikulov, Školní 1 a naši žáci se ho pravidelně účastní spolu se zástupci domovské školy a žáky ZŠ Hustopeče. Celkem 6 družstev, tři chlapecká, tři dívčí, vybíhá do terénu Svatého kopečku, aby si všichni jejich členové mohli zastřílet, určit světové strany, poznat různé přírodniny a přesvědčit učitele o schopnostech provádění první pomoci. Za předvedené znalosti a dovednosti jsou obodováni a družstvo s největším počtem bodů vyhrává. Naši žáci se právě dnes velmi snažili, ale naší slabinou byla střelba ze vzduchovky na terč, a ta způsobila, že jsme se celkově umístili na druhém místě, což nám vůbec nevadí, protože celé dopoledne bylo díky dobré připravenosti a pěknému počasí naprosto skvělé.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo na odkaze zde.