" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Naše keramika

Přestože se ve městě konaly vánoční trhy, my jsme si udělali stáneček s keramikou ve vstupních prostorách obchodu Hruška ve Staré Břeclavi na Lidické, abychom se opět mohli pochlubit vlastní keramickou výrobou, která je již několik let rozjetá v naší školní keramické dílně pod vedením Mgr. Svobodové. Ale nejenom ona tam tráví čas s žáky školy a členy Integračního centra. S hlínou se učí pracovat i žáci pod vedením jiných paní učitelek  jak ze základní školy, tak i ze základní školy speciální. Vypálené výrobky tematicky zaměřené k vánočnímu času jsme předváděli dva dny před Mikulášem a dva dny na začátku třetího prosincového týdne. Kolemjdoucí se často zastavovali, chválili a vybírali si nějakou drobnost pro sebe a pro své blízké, které chtěji o Vánocích potěšit. Svojí návštěvou potěšili i nás a všem, kteří se za námi zastavili, děkujeme.