12. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy: Okouzlující svět příběhů, pohádek a básní.

Již po několikáté jsme během září a října pracovali na záložkách do knih pro slovenské kamarády partnerské školy v Malackách. Ze záložek se daly vyčíst pohádky, příběhy, básně a nutno podotknout, že některé záložky byly doslova malé umělecké výtvory. Velkého ocenění se dostalo i od pedagogů a kamarádů z malacké školy, kteří na oplátku zaslali svá dílka i nám do Břeclavi. Všechny práce dětí byly zároveň malými dárky novým kamarádům a mohou sloužit i jako doporučení knihy či pohádky ke čtení.

Za zmínku stojí i ta informace, že se do projektu letos přihlásilo 928 škol z České a Slovenské republiky s celkovým počtem žáků 106 074.

Velké poděkování patří všem, kteří se do 12. ročníku „Záložek“ zapojili.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.