Okresní kolo sportovních her mládeže

Žákovské soutěže většinou probíhají zápolením ve školním kole a vítězové postupují dál do kol okresních. Úplně stejným způsobem se dostali naši nejlépe sportující žáci do okresních závodů ve sportovních hrách, které, stejně jako školní kola, jsou založeny na sprintu, vytrvalostním běhu, skoku do dálky a hodu míčkem. Konečně se mohli utkat se svými vrstevníky ze škol stejného typu, jako jsme my, což je ZŠ v Mikulově a ZŠ a PrŠ v Hustopečích. Dobrým zvykem je, že tyto atletické závody organizují pedagogové z naší školy, kteří jsou v jejich pořádání zběhlí, což ale nemá dopad na výsledky, které si musí každý žák vybojovat sám. Bojovali všichni, snažili se všichni, a přestože naše škola neměla zastoupení v kategorii mladší dívky, byla v celkovém hodnocení první, Hustopeče druhé a bronz si odvážel Mikulov, který měl nejmenší počet sportovců. Vítězové jednotlivých disciplín si odvezli krásné keramické medaile a diplomy, vítězové ve čtyřboji byli navíc obdarováni drobnými dárky. Bylo hezké, příjemné a pozitivní se opět setkat na společném sportovišti. A kdy se tato úspěšná akce konala? Konala se ve středu 18. 5. 2022.