Exkurze - Walstead Moraviapress s. r. o.

Jaké mohou mít naši žáci a žákyně možnosti uplatnění v životě probírají v průběhu školního roku téměř ve všech předmětech. V rámci své budoucí volby povolání děti často s pedagogy diskutují o různých profesích a jejich pracovních náplních i o potřebném vzdělání či požadavcích na trhu práce. I když se již žáci 9. ročníku rozhodli pro konkrétní učební obor, osmáky, a také mladší žáky, toto rozhodnutí teprve čeká. Právě k tomuto směřují exkurze do reálného provozu, tedy jejich případného budoucího zaměstnání. Ve čtvrtek 18. 5. se žáci 6. – 9. ročníku zúčastnili exkurze v břeclavské pobočce Walstead Moraviapress s. r. o., která se specializuje na rotační ofsetový tisk. Jejich produkty jsou především časopisy, katalogy a letáky, ale také se dokáží přizpůsobit speciálním přáním zákazníka. Provozem nás provedla paní Martina Dubáňová, která žákům vysvětlila obsluhu jednotlivých strojů, a také jim ukázala průběžné i výsledné produkty výroby. Děti zaujala i možnost brigády a snad i budoucího uplatnění. Nejprve si ale musí dokončit základní školu, potom se vyučit a hlavně mít chuť do práce!

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.