„Dětský den trochu jinak“

Letos jsme Den dětí a jeho oslavu odsunuli až na pátek 7. června. A jaký byl tento den? Vydali jsme se na „vlastivědný“ výlet.

Nejdříve jsme navštívili Milotice, bývalou zámeckou konírnu. Tady se děti seznámily díky překrásné expozici s tím, jak se žilo před mnoha lety. Viděly nábytek, nádobí, oblečení i kroje a spoustu jiných zajímavostí. Odvážlivci navštívili černou dračí jeskyni a komu se to podařilo, našel si v ní i malý poklad. Rozpoznávání bylin, dřevin či úkoly na interaktivní tabuli nebo naopak skládání obrovských kostek s draky či kresba na textil nebo kovotepectví, to vše si mohli naši žáci na první zastávce vyzkoušet. Než jsme pokračovali dál, prošli jsme se nádhernou zámeckou zahradou.

Voňavý bylinkový ráj Sonnentor v Čejkovicích byl naším druhým zastavením. Byla nám přiblížena cesta čaje od zasetí až po sklizeň, sušení a balení. Prošli jsme skladem sušených bylin od nás i z ciziny, viděli jsme také balírnu čajů. Nikomu neuniklo, že se celým areálem nesla velmi příjemná bylinková vůně. Prošli jsme se i bylinkovou zahradou a z vyhlídky se podívali ještě jednou na celý voňavý areál.

Při cestě domů jsme navštívili třetí zajímavost, a to větrný mlýn ve Starém Poddvorově. Šlo o celodřevěný větrný mlýn, starý téměř 150 let.

Přijeli jsme sice trochu unaveni, avšak s hlavou plnou nových a velmi zajímavých zážitků.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotografii, nebo na odkaze zde.