" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Exkurze ve stolařství

V rámci přípravy na své budoucí povolání se žáci druhého stupně šli podívat do firmy pana Mrázka ve Staré Břeclavi, který se zabývá zakázkovou výrobou nejen nábytku, ale i dveří, pergol, plotů a schodů. Viděli jsme, jak se z nevzhledného kusu dřeva stane prkno a některé zapnuté stroje nás překvapily svou hlučností. Prohlédli jsme si hotový nábytek nejen na fotografiích, ale i ve skladu firmy. Nakonec si žáci sami vyzkoušeli šroubování vrutů a zatloukání hřebíků do dřeva. Přes počáteční ostych se zapojila i děvčata a většina chlapců se od této činnosti nemohla odtrhnout. Někteří si dokonce dokázali představit, že by mohli za pár let toto voňavé, ale i náročné povolání vykonávat.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.