Bruslení

Čas ubíhá skutečně velmi rychle, a tak jsme se opět po roce vydali na břeclavský zimní stadion, abychom se zdokonalili v bruslení. I přesto, že někteří žáci byli bruslit potřetí, většině dělalo potíže již samotné obutí bruslí a jejich zavázání. Bez pomoci paní učitelek by tam snad seděli ještě nyní. Po této perné chvilce se třináct žáků 4.- 9. ročníku základní školy ocitlo na ledové ploše. Ti šikovní a odvážní bruslili sami, ostatní to zpočátku zkoušeli s pomocí "chodítek", o která se mohli opírat a cítili se tak bezpečněji. Většině se v průběhu hodiny podařilo několikrát objet stadion, nováčci poctivě trénovali chůzi a odrážení kolem mantinelu. V poslední části se všichni zapojili do závodů a ať už samostatně nebo s oporou, danou dráhu zvládli. Po skončení jsme si rádi vyměnili brusle za běžné boty a i když jsme byli trochu unavení, naše nohy pocítily úlevu.