S negativním testem do školy

Po několika týdnech výuky distančním způsobem jsme v pondělí 12. dubna nastoupili do školy. Nastoupili, ale do výuky nepřišli všichni žáci, protože někteří zákonní zástupci odmítli pro své děti testování, jehož negativní výsledek je podmínkou vstupu do vyučování. Odmítnutí nebylo mnoho, většina přišla. Buď se dostavili žáci sami, aby se mohli otestovat a pokračovat v prezenční výuce, nebo je doprovázeli zákonní zástupci a s testováním jim pomohli. Ačkoliv jsme se tak trošku obávali, jak to půjde, díky všem zúčastněným a dobré organizaci postupů, mělo testování hladký průběh jak v pondělí, tak i ve čtvrtek, kdy se první vlna zopakovala. Tímto se nastavila pravidelná realizace provádění testů, která bude i nadále pokračovat ve stejných určených dnech a časech pro jednotlivé skupiny. Poděkování si zaslouží zákonní zástupci, kteří časový harmonogram respektují a dodržují, a také ti, kteří svým dětem u testování asistují. Děkujeme i žákům samovyšetřovatelům a v neposlední řadě testování přítomným pedagogickým pracovníkům, obzvlášť p. Jurasové a p. Trepáčové za hladký průběh založený na jejich přístupu, vysvětlování a spolupráci.