" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Komenského

Školní rok 2023 - 2024

Pasování předškoláků                                                                     17.6.2024

Blíží se konec školního roku a k tomu v mateřské škole neodmyslitelně patří loučení s budoucími prvňáčky. Protože vstup do první třídy je pro děti, a ne jen pro ně, velkou životní událostí, probíhá loučení s našimi předškoláky slavnostním pasováním.

Tato velká událost proběhla na školní zahradě, kde se sešli rodiče, prarodiče, sourozenci našich předškoláků a dětí ze třídy Berušek a Motýlků. O bohatý program se postaraly klaunice Viky a Kiky. Moderovaly celou událost, udělaly dětem zábavný program a pasovaly je na budoucí školáky. Popřály jim i paní učitelky a předaly šerpy, odznaky (vlastnoručně vyrobené dětmi) a dárek na rozloučenou v podobě knihy. Pokračovala diskotéka, vyrábění zvířátek z balónků a chutné občerstvení, o které se postarali rodiče.

Na závěr došlo k vyhlášení výsledků soutěže „Se sokolem do života“, za které děti dostaly medaile a drobné odměny.

Děkujeme za účast i přes velmi teplé počasí. A vy, naši milí, již skoro školáci vykročte v září pravou nohou do nové etapy života. Budete nám chybět! Ať se Vám ve škole daří a líbí :) 

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

 

Výlet do ZOO Hodonín                                                                    11.6.2024

Všichni jsme velice rádi, že se mohl uskutečnit náš výlet do ZOO Hodonín. V 8:30 hodin jsme společně naskákali do vlaku a vydali se na cestu. Naše výprava mohla začít a my se vydali huráá za zvířátky. Protože byla cesta ,,dlouhá", všem nám velice vyhládlo, a tak jsme se v Zoo nejprve na svačili. Co jsme všechno viděli za zvířátka a jaké malé zvířecí miminko se narodilo? - Zeptejte se dětí, ony Vám to jistě s chutí poví. Před odjezdem nesmělo chybět opět malé posilnění a vydali jsme se zpět směr školka, kde nás již čekala teta Ivanka s výborným obědem.

2    3

4    5

6    7

8    9

 

Sportovní den na TJ Lokomotiva                                                      7.6.2024

V pátek v ranních hodinách jsme se vydali soukromou autobusovou dopravou sportovat na stadion Lokač. Účastnili jsme se tak již několikátého ročníku. Čekalo na nás několik disciplín. Děti se nejprve občerstvily, aby měly sílu na splnění všech sportovních stanovišť. Měly možnost vyzkoušet si sporty jako stolní tenis, atletiku, baseball, hockey a jiné. Zatím co byly dětem udělovány razítka za splněné úkoly, všichni dodržovali pitný režim. Nejvíce se dětem líbil volejbal a fotbal, kde měli trenéři připraven bohatý program.

Za odměnu všichni obdrželi medaile a drobné dárky. A jelikož jsme byli rychlí a šikovní, stihli jsme ještě pobyt na oblíbené školní zahradě.

1    2

3    4

5    6 

Exkurze u Hasičského záchranného sboru a návštěva Policie ČR   5.6.2024

Měli jsme možnost nahlédnout do zákulisí práce břeclavských hasičů. Děti si prohlédly vozový park, prolezly si nejrůznější vozidla. Dozvěděli jsme se, co všechno obnáší dané povolání a jaká je jejich výbava v určitých vozidlech. Děti hasily hadicí ohněň, který však nebyl opravdový :-). Exkurze byla zakončena ukázkou vyprošťování zraněných z auta u dopravní nehody samotnými hasiči, vše jen jako. 

Dále nás navštívila Policie ČR. Pro děti byl připraven bohatý program v podobě házení granátů na cíl, dělání otisků prstů, měření rychlosti radarem a jiné. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely výbavu a uniformu, prohlédly si zevnitř policejní auto. 

 Největší úspěch u IZS byl maják :-) Děkujeme!

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

11    12

 

Zahradní slavnost                                                                   14.5.2024

V úterý odpoledne jsme se, spolu s rodiči k příležitosti oslavy Dne matek, setkali na naší zahradě. Akci zahájila úvodním slovem naše paní vedoucí Tomanová. Po samotném přivítání rodičů, sourozenců a dalších příbuzných nadešel okamžik besídky dětí. Jako první nastoupila třída Motýlků, která předvedla báseň s pohybem, zazpívala za doprovodu klavíru ukolébavku a píseň Pohádkový les. Berušky předvedly dvě taneční vystoupení a báseň O mravenečkovy. Vystoupení dětí bylo zakončeno chlapci taneční kreací "Létající koberec" a básní pro maminky, které dostaly od dětí vyrobenou dřevěnou kytku a přání. Děti si dále své maminky hýčkaly ve Wellness, které jim připravily paní učitelky. Mohly si tak dopřát např. manikůru, kadeřnictví, masáže a jiné. Závěr celé slavnosti jsme ukončili dobrým jídlem, které přinesli někteří z rodičů.

1    2

3    4

5    6

 

JÓGA                                                                                        9.5.2024

V rámci spolupráce s Mateřskou školou Slovácká jsme uspořádali na zahradě díky vlídnému počasí pod vedením zkušené lektorky lekce jógy. Jednalo se letos již o druhé cvičení, které u nás probíhalo. Děti byly dle věkové kategorie rozděleny do dvou skupin. Děti, které čekaly na cvičení, využily na naší zahradě lanové prvky, pískoviště, houpačky, skluzavku a jiné. Samotná lekce trvala cca 20 – 25 min., jednalo se o pohybové hry a aktivity inspirované jógou pro děti mladšího a předškolního věku.

Dětská jóga rozvíjí hravost, bezprostřednost, intuici, fantazii a podporuje nesoutěživost mezi dětmi. Dále pracuje s dechem a učí relaxaci, vede k lepšímu zvládání stresových situací. Děti byly velmi vnímavé a na cvičení dobře reagovaly, možná díky faktu, že téměř denně zahrnujeme jógové chvilky do každodenní rozcvičky.

Děkujeme za milou návštěvu dětí ze Slovácké a těšíme se na další akci.

1    2

3    4

5    6 

 

MUZEUM POD VODÁRNOU                                                   3.4.2024

Ve středu jsme s dětmi navštívili v rámci vycházky muzeum, kde byla připravena herní výstava modelů ateliérové tvorby. Jednalo se o projekt Svět kostiček s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce pod názvem "SEVA POHÁDKA". Expozice nabízela více než 200 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA. Děti měly možnost si vyzkoušet stavebnice Seva a Mosaic Maxi v dětské herně o více herních zónách.

1    2

3    4

Měsíc knihy                                                                              20.3.2024

Ve školce máme moc rádi knihy. Každý den si listujeme v encyklopediích, prohlížíme si obrázky, před spaním čteme pohádky. Děti mají knihy stále ve třídě k dispozici a sami si je rádi berou. Březen je měsíc knih, a tak jsme se do nich pustili ještě trochu více. Povídali jsme si o pohádkách, některé si i zahráli a děti vytvořily krásné záložky do knih, které předali „našim“ školákům, kteří se k nám přišli podívat. Zarecitovali nám básničky a též předali vlastnoručně vyrobené záložky. Společně zahráli pohádkový kvíz a proběhli se po zahradě. Bylo to velmi příjemné dopoledne.  

1    2

3    4

Exkurze do fitness centra                                                         13.3.2024

Ve středu dopoledne jsme s dětmi navštívili Vitální svět Čechovka. Děti měly možnost si vyzkoušet přístroje, které fitness centrum nabízí. Cvičilo se na posilovacích křeslech, veslovacích přístrojích, s činkami atd. Následně, jsem se přesunuli do suterénu, kde děti cvičily ve vybavené tělocvičně dle instruktáže trenérky. Děkujeme majitelům za možnost exkurze :-)

1    4

    

5    6

7    8

 

Karneval                                                                                    19.2.2024

Dobré ráno, dobrý den, do masek se převlečem. Pojďte rychle všichni dál, máme tady karneval!

Ve pondělí ve třídách Berušek a Motýlků proběhl karneval. Ráno se děti sešly u Berušek a navzájem si představovaly pestré kostýmy. Po svačině pak byly po školce rozmístěny nejrůznější úkoly a pohádková stezka. Všichni úspěšně úkoly na stanovištích splnili, za odměnu dostali diplom a dobrotu v podobě pizzi. 

P.s.: stihli jsme i oslavit Matýskove narozeniny.

1    2

3    4

5    6 

 

Canisterapie                                                                              16.2.2024

Každé malé dítě si přeje pejska. Protože víme, že mít doma pejska nemůže každý, pomohli jsme dětem toto přání splnit alespoň ve školce. A tak jsme si pozvali v pátek do naší školky fenku Wuki. Tato fenka zlatého retrívra ovšem není obyčejnou fenkou, ale certifikovanou canisterapeutkou. Vyjma pohlazení získaly naše děti možnost zjistit, co to obnáší být canisterapeutickým psem, jak probíhá reahabilitační polohování a jak dokáže dotek terapeutického psa lidem pomoci. 

Canisterapie je metoda pozitivního psychosociálního působení na potřebné osoby prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa. Provádí ji Ing. Renata Hasilová, která má dostatek zkušeností a také dostatek vycvičených prověřených psů se všemi zkouškami a veterinárními kontrolami. Canisterapie má pozitivní vliv na rozvíjení hrubé a jemné motoriky, umožňuje rozvíjení orientace v prostoru a čase, sociálního cítění, poznání, citové složky, podporuje komunikaci a taktéž má velmi pozitivní dopad na psychiku člověka. 

1    2

3    4

5    6

 

Filmové promítání v kině Koruna                                               15.2.2024

     Pravidelně jednou za měsíc navštěvujeme kino Koruna, kam se děti velmi těší. I přes nepříznivé počasí jsme se nenechali odradit, děti si daly pláštěnky a zúčastnili jsme se promítání animovaných filmů sbírky Máša a Medvěd. Barevné příběhy, které pojednávají o příhodách nezbedného děvčátka jménem Máša a medvěda Míši děti pobavily. I přes to, že promítání trvalo déle než hodinu, i ty nejmenší děti udržely pozornost po celou dobu.

1

 

Muzeum železnice                                                                       6.2.2024

     V rámci vycházky jsme naplánovali o pololetních prázdninách vzít děti na exkurzi do Muzea železnice na vlakovém nádraží v Břeclavi. Prohlídka je pro účastníky zdarma a poukazuje na vliv železnice při formování města Břeclavi.  Součástí jsou modely vozů břeclavského depa, model parní lokomotivy Moravia a také autentické předměty dané doby. Veškeré informace jsou zpracovány zajímavou a poutavou formou za použití informačních technologií a interaktivních prvků.  Byť se nejedná o obsáhlou expozici, děti nejvíce zaujaly interaktivní prvky. Samozřejmě nechybělo pozorování vlaků na samotném nádraží, které mají děti velmi v oblibě:).

16    18

 

Městské muzeum a galerie Břeclav                                             1.2.2024

Ve čtvrtek jsme s dětmi navštívili výstavu "Nechte se inspirovat Leonardem da Vinci". 

Jedná se o interaktivní výstavu, která dala dětem příležitost hravě se seznámit s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. To ale není všechno. Malé i větší děti se mohly vypravit také do světa fantazie v prostoru ke hraní, který umělecky a obrazotvorně interpretuje Leonardovu mysl.

Po cestě nazpět do MŠ jsme si s dětmi vyprávěli zážitky, které je upoutaly nejvíce.

Děkujeme vedení Městského muzea za možnost účastnit se výstav zdarma! Dále za pozvání na další expozici s názvem " Svět kostiček - SEVA pohádka".

 

Návštěva ZŠ Herbenova                                                           20.12.2023

Dnešní milá návštěva žáků ZŠ Herbenova. Děti plnily ve skupinkách úkoly rozmístěny po MŠ, vyrobily si ozdobu na stromek, kterou si odnesly domů. Následně jsme si společně zazpívali vánoční koledy a pohostili žáky cukrovím, které jsme s dětmi upekli.

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

 

Vánoční dílničky s rodiči                                                            13.12.2023

Děkujeme rodičům za účast na společné akci, kde si děti vytvořily nejrůznější výrobky, které si odnesly domů. Zahřály se přitom ovocným punčem a poslechly si koledy.

1    2

3    4

5    6

 

Pečení cukroví, zdobení stromku                                               11.12.2023

S dětmi jsme se vánočně nalaďovali. Zdobili jsme vánoční stromek a pekli jsme cukroví, kterým pohostíme návštěvu dětí ze Základní školy Herbenova a rodiče na vánočních dílničkách.

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

11    13

 

Adventní koncert                                                                          7.12.2023

Děkujeme MŠ Slovácká za pozvánku na adventní koncert pořádaný ZUŠ Velké Bílovice v kostele svatého Václava.

1    2

 

Mikulášská nadílka                                                                       5.12.2023

V úterý nás navštívil Mikuláš s čertem a andělem. Nejdříve jsme měli trochu strach, ale byla s nimi velká legrace a taky nám donesli dárky v podobě dobrot, ovoce a časopisů. Některé vyvolené děti dokonce pomalovali (uhlím) :-)

a

1    2

3    4

 

Zimní radovánky se sněhem                                                         4.12.2023

1    2

3    4

5    6

 

Lampionový průvod                                                                      28.11.2023

Ve spolupráci s MŠ Slovácká jsme dětem uspořádali lampionový průvod. Děti si vytvořily lampiony a vydali jsme se na cestu, na které jsme schovali vyrobené broučky a berušky před nadcházejícím mrazem a sněhem.

1

2    3

4    5

6    7

 

Se Sokolem do života                                                                     3.11.2023

Zapojili jsme se do programu v rámci projektu Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky se děti učí vnímat pohyb jako přirozenou součást svého života, a to díky kladné motivaci. Při všech aktivitách je provází postavičky zvířátek.

Metodika, která je pro projekt zpracovaná, vychází ze sokolského cvičení a mnohaleté praxe cvičitelek v oddílech pro předškoláky a rodiče a děti. V současné době je metodický materiál, který pedagogové dostávají v rámci projektu k dispozici, jedním z nejlépe zpracovaných materiálů osnov pro TV, který v republice máme a který podporuje rámcový vzdělávací program předškolního vzdělávání.

Projekt Se sokolem do života se zaměřuje na nejmladší generaci - na předškoláky. U této věkové kategorie je důležité, aby si děti osvojily základy pohybových dovedností a mohly je později rozvíjet a zdokonalovat. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi tyto základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení či poznání.

371434320 868818314613848 8864347421433175640 n

    

1    3

4    6

 

 

 

 

Halloween                                                                                       1.11.2023

Ve třídě Berušek a Motýlků se místo dětí a učitelek objevila strašidla. Takto společně oslavily děti "Halloween" nebo také dušičky ve školce. V programu dne byly stanoviště, kde děti plnily nejrůznější úkoly. Odměnou byl diplom a dobroty, které přichystaly některé z maminek. Den jsme zakončili diskotékou v nápaditých kostýmech dětí.

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

11    12

13    15

 

Sběr kaštanů v parku                                                                    16.10.2023

Sběr přírodnin děti velmi baví, a proto jsme se rozhodli spojit tuto činnost ve spolupráci s MŠ Slovácká, kdy měly děti možnost se navzájem seznámit. 

1    3

   5    6

 

Společenské akce a exkurze                                                             13.10.2023

Mimo aktivit ,pořádaných tradičně v interakci s rodiči či s jinými organizacemi, se účastníme pravidelně divadelních a filmových představení v kině Koruna. V měsíci říjnu jsme dále navštívili zahradnictví Malinkovič. Personál byl velmi přívětivý a provedl nás areálem a skleníkama. Děti měly možnost pozorovat, jak se sadí a pečuje se o květiny. V praxi jsme se učili názvy stromů, keřů a bylin.

 

1

2    3

4    5 

 

Pracujeme na zahradě                                                                       11.10.2023

Využili jsme s dětmi pěkného počasí a pustili jsme se do úklidu naší zahrady. Děti se s nadšením zapojily a už nyní se těšíme na hry a pobyt venku. Po práci nás čekala zábava:)

zahrada 1    zahrada 3

svatba 1    svatba 2

 

 

Hudební představení: Tradice se Sárou                                              4.10.2023

1    2

3    4b

5    6

 

Dýňobraní s táborákem                                                                       20.9.2023

 1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

 

VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ                                                                     5.4.2023                                                                  

1    2

3    4

EXKURZE V KNIHOVNĚ

S PROGRAMEM "ZVÍŘÁTKA Z POHÁDKY"                                         4.4.2023

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

 

Muzikoterapie                                                                                                                                              3.4.2023                                                                                                                     

1    2

3    4

5    6

Plavecký výcvik                                                                                       20.3.2022

7    2

3    4

5    6

7    8

9    10

11    12

13    14

 

Návštěva městského muzea a galerie                                                    10.3.2022

1    2

3    4

 

KARNEVAL                                                                                             22.2.2022

1    2

3    4

 

Solná jeskyně                                                                                          16.2.2022

 

Kvůli časté nemocnosti našich dětí jsme se rozhodli navštívit solnou jeskyni v Hodoníně. S  dětmi jsme zhluboka dýchali a odpočívali při poslechu pohádky. Dále si děti hrály na zemi s krystalky soli. Největší radost byl však opět prožitek z cesty vlakem.

1    2

3    4

5    6

Canisterapie                                                                                              9.2.2022

 

Dnes jsme u nás přivítali terapeutického pejska. Všem se program velmi líbil, takže u nás paní Hasilová určitě nebyla naposled.

6    5

4    3

2    1

Zimní radovánky                                                                                 25.1.2023

 

V letošním školním roce nám nasněžilo dvakrát, a tak jsme se snažili si sníh užít všemi možnými způsoby. 

1    2

3    4

5    6

7    8

 

Pečení cukroví                                                                                    24.1.2023

 

Kvůli vysoké absenci dětí před Vánocmi jsme cukroví pekli na dvakrát, aby to nemocným dětem nebylo líto a taky si pochutnaly :-)

1    2

3    4

5    6

7    8

 

Vánoční nadílka                                                                                  20.12.2022

 

Ani letos na nás Ježíšek nezapomněl a dětem nadělil spoustu užitečných a zábavných dárků.

3    4

5    6

7    8

Návštěva železničního muzea                                                            13.12.2022

 

Dnes jsme s dětmi navštívili železniční muzeum na vlakovém nádraží, kde byly k vidění retro i stávající moderní vlakové soupravy ve zmenšeném provedení. 

1    2

3    4

5    6

 

Zdobení stromku v MŠ                                                                        12.12.2022

 

I u nás ve školce již máme nazdobený stromek, třídy a prostranství kolem MŠ. Na výzdobě a výrobě ozdob se letos kvůli nemoci podílel menší počet dětí. Myslíme si, že i tak se nám to povedlo :-)

7

1    2

3    4

Mikulášská nadílka                                                                               5.12.2022

 

Jako každý rok zavítal i letos do naší MŠ Mikuláš, anděl a čert a to dokonce dvakrát. Děti byly statečné a odvážně zpívaly mikulášské písničky, recitovaly básničky. Mikuláš dětem nadělil balíčky s ovocem a sladkostmi, sladkého indiánského čerta a dokonce letos dostaly i pizzu. Tímto mnohokrát děkujeme našim sponzorům restauraci La Bašta a Karlově pekárně. 

1    2

3    4

5    6

Zdobení stromku v parku                                                                    23.11.2022

Ve středu děti nazdobily v parku vánoční strom, na který měly vyrobené ozdoby ze dřeva a přírodního materiálu.

1    2

3    4

    

 

Exkurze - Hasičská stanice                                                                   9.11.2022

 

314551450 832770957964350 2280137929411356547 n    314556388 667021611477870 5972117366264111121 n

314594371 1429028400957407 4401497541658483232 n    315000048 470494515071869 2862828980125328616 n

315101852 2428064037524730 1269242958655327789 n    315151078 822676709040260 4611443841977238113 n

 

AKCE říjen, listopad - divadla, knihovna, zahradnictví                        8.11.2022

 

3  

1    2

 

5    6

7    8

9    10

11    12

Halloweenský karneval                                                                         26.10.2022

 A je tu konec října… Pro nás ve školce to znamenalo jediné: Halloween a Dušičky! Svátky, které jsou nám známé, ale někdy opomíjené. Děti se dozvědely, v jakých zemích se Halloween slaví a jaké jsou tradice u nás. Rozhodli jsme se, že si takový den vyzkoušíme i u nás na Nábřeží. Po zahájení strašidelného karnevalu děti dostaly kartičky, na které sbíraly razítka a plnily nejrůznější disciplíny. Vyráběli jsme sliz, jedlé pavouky a vše zakončili diskotékou a drobným občerstvením. Samozřejmě nechyběly ani medaile. 

10    9

8    7

6    5

4    3

2    1

 

Dýňobraní s rodiči                                                                               10.10.2022

 

Letošní dlabání a zdobení dýní se uskutečnilo s hojnou účastí rodičů. Ačkoliv to nejprve nenasvědčovalo, počasí nám nakonec přálo. Nejen, že jsme všichni spolu ztrávili hezké odpoledne, ale vyzdobili jsme si vchod školky a děti si pochutnaly na teplém čaji se sušenkami :) Děkujeme za účast a těšíme se na další společnou akci v duchu předvánočního tvoření. 

1    2

6    3

4   5

 

Městské muzeum a galerie - letecká expozice                                     7.10.2022

 

1    2

3    4

5    7

8    9

Oslavy narozenin                                                                                  září 2022

 

305451387 1149865562265061 6811620112398780113 n    308584891 1265380670888282 6344180671430902438 n

308622916 463247499194689 7621023759929277729 n   308652083 2922570011372544 8562035189115585032 n

308710094 626429792477550 8799392088345102034 n    308711511 2194042617431121 8920930693305492941 n

308715664 647626160114035 5350183789657981469 n    308757336 616540350136790 212056204864711724 n

308944156 1202015043728202 9057851281971904218 n    308973303 343793067908673 8146584842820848650 n

309109090 656862079024562 1898198961807173143 n    309288656 1279598816183961 3708713664062317040 n

309421408 837835023986137 165169183043453859 n    309594619 408602114680908 8258815453436087280 n

                         

                         ŠKOLNÍ ROK 2022 - 2023 

 

 

Exkurze - záchranná služba                                                                 21.6.2022

 

1    2

3    4

5    6

 

Škola v přírodě - chata Macocha                                                                                  6.6.-10.6.2022

7    15

 2    3

4    5

6    8

9    10

11    12

13    14

16    17

 

Den dětí - Honba za pokladem                                                               1.6.2022

Den dětí jsme oslavili nejprve ve školce, kde jsme dětem dali po svačině linecká kolečka (od našeho sponzora Karlova pekárna) a popcorn. Poté jsme se vydali na honbu za pokladem.

Nejprve jsme prohledali zahradu, kde bohužel nic nebylo. Děti byly avšak bystré a našly stopu ve formě barevné fáborky před školkou. Po cestě značené fáborkamy děti plnily na 10 stanovištích úkoly. Poklad ve formě "stříbrných :) " přívěšků děti našly poměrně rychle.

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

11    12

 

Sportovní den na Lokači                                                                       27.5.2022 

V pátek jsme se zúčastnili sportování na hrišti Lokač. Celkem bylo pro děti přichystáno 8 disciplín, mezi které patřila například atletika, softball, hokej, stolní tenis, jóga atd. Děti si zaslouženě přivezly medaile a odměnu. Zážitek dětí byl obohacen sledováním přímého zásahu hasičských jednotek :-)

1    2

3    4

5    6

7    10.jpg

   

 

Exkurze - hasičská stanice                                                                   25.5.2022                                                             

1    2

3    4

5    6

    8a bejra

 

Výlet do KOVOZOO                                                                                                                    23.5.2022 

 

     V pondělí ráno jsme jeli na výlet do KOVOZOO, které se nachází ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Zvolili jsme cestu vlakem, protože tento druh přepravy děti mají rády a KOVOZOO je z hlediska dostupnosti přístupné.

     KOVOZOO obývají zvířata v životní velikosti vyrobená z kovového šrotu. Můžete pohlédnout do očí 2 tunovému nosorožci Norbertovi, vzhlédnout k 5-ti metrové žirafě Safiře a jejímu mláděti Melmenovi, nechybí ani lví výběh či stádo slonů, krokodýli, mrož, plejtvák obrovský, velbloudi, opice, želvy, zvířata ze selského dvorku a spoustu, spoustu dalších. Celkem je jich již na 350. Co kus, to originál….některá zvířata překvapí svou propracovaností a dokonalostí, jiná kreativitou a velkou mírou vtipu a recese.

     Po příjezdu do cíle na nás čekal vláček jménem Stellinka s velmi milým strojvedoucím, který nás povozil po areálu. Na komentované jízdě silničním vlakem jsme měli možnost vidět mnoho firem zpracovávající recyklovaný odpad.

     Děti si na chvíli před prohlídkou KOVOZOO sedly v krásném a prostorném parku, kde posvačily dobroty připravené z domu, či ze školky. Pak jsme se vydali na samotnou prohlídku v prostorném areálu plném zajímavých a nápaditých soch z kovu. Měli jsme možnost podívat se do letadla, projít si bludiště, muzeum veteránů a jiné.

     Výlet jsme zakončili obědem a procházkou na hřiště, kde si děti na chvíli pohrály na dřevěných průlezkách.

 

a

1    2

    3b    b

4    5

6    7

8    10

11    12

13    14

15    16

17    18

19    20

21    22

23    24

                           

 

Exkurze - Policie ČR                                                                         19.5.2022

1    2

3    4

5    6

7    8

9    10

11    12

13    14

 

Cirkus Humberto - Zoo                                                                     10.5.2022

1    2

 

Dopravní hřiště                                                                                   6.5.2022

1    2

3    4

5    6

7    8

 

Plaváníčko Chobotnička                                                                                                                 1.5.2022

Už jsme skoro jako ryba ve vodě..a že nás to baví :-)

adam    alex

eli    filip

marťa    míša vjpg

míša zjpg    natka

paťa    salma

verča    špěpán stjpg

štěpán    dáda

franta    noris

 

Čarodějnice                                                                                        29.4.2022

 Na tradiční pálení čarodějnic jsme pro děti připravili program na zahradě i ve třídách. Děti přišly v nápaditých kostýmech, ve kterých dováděly na diskotéce, měly možnost sledovat experiment a plnily úkoly v nejrůznějších disciplínách. Na každém stanovišti obdržely razítko do leteckého průkazu, za odměnu dostaly medaili a sladkost. 

 1    2

3    4

5    6

7    8

9    279346258 405867958049256 6490116859967624063 n

 

Plavání                                                                                               27.4.2022

1    2

3    4

5    7

DSCF3893    DSCF4775

DSCF4781    DSCF4784

DSCF4787    DSCF4789

DSCF4804    S0134838

S0154840    S0279200

 

Exkurze v knihovně                                                                           19.4.2022

Děti měly zážitek jak z návštěvy knihovny, tak z programu, který jim byl přichystán. Poslechly si čtenou pohádku s doprovodnými obrázky na interaktivní tabuli. Nakonec plnily tajenky a hádanky. A těch knih...sice jsme jich prohlédli spoustu, ale všechny jsme nestihli :-)

1    2

3    4

5    6

7    8

 

Velikonoční hry v parku                                                                     14.4.2022

 

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo program zahrnující hry a tajenky v parku pro děti do 12 let. 

1

2    3

4    5

6    7

 

Plavání                                                                                               13.4.2022

                                                                                                                                                          

Níže fotky z pokračování plaveckého výcviku, které si děti užívají.  Po ukončení se jdeme společně

na chvíli vyhřát do sauny.     

1

2    3

4    5

6    7

8    9

10    11

 

Velikonoční tvoření                                                                               8.4.2022

Děti si vytvořily ozdoby a květináče v podobě zajíčků, do kterých si zasadily osení. Řádně je zalévaly, aby si jimi mohly zdobit domov v průběhu prázdnin.                                                                    1a     

3    4

1    2

6    7

 

Exkurze - Zdravotní doprava                                                               28.3.2022

Děkujeme za možnost zúčastnění se exkurze ve Zdravotní dopravě Luďka Šímy. Děti byly nadšené! Exkurze byla zajímavě podaná, naučná a zábavná především díky podání pana Olivy. Projeli jsme se sanitkou a děti si vyzkoušely, jak se převáží nemocní pacienti. Příjemné zpestření dopoledne, které děti následně ztvárnily kresbou.

1 1 uvodní foto    2

3    4

5    6

7    9

10    aa

 

Plavecký výcvik                                                                                   23.3.2022

Ve středu 23.3. jsme úspěšně zahájili 1. lekci plaveckého výcviku. Díky hravé formě a profesionálního přístupu plavecké školy Chobotnička byly děti odvážné a plavání si užily.

Na fotografiích je jen malá část toho, co děti každou z 10 lekcí čeká.

1 1 uvodni foto s popiskem    

2    3

4    5

10    11

12    13

14    15

16    17

 

Výlet do Valtic do Světa pohádek                                                        25.2.2022

1   2

3    4

6    7

8    9

a    b

 

Nadílka do krmelce

Jako každý rok jsme se vypravili do lesa nadělit zvířatům jablka z naší zahrady a kaštany, které děti na podzim nasbíraly.

1    2

3    4

5    6

 

Filmové dopoledne

Vzhledem k nevlídnému počasí jsme si dnes udělali ve třídě motýlků kino. Děti si koupily u pokladny lístky a sledovaly krátkometrážní pohádky. Během přestávek nechyběl ani popcorn.

1    2

3    4

5    6

 

Vánoční tvoření

Vzhledem k opatřením se i letošní tvoření muselo obejít bez účasti rodičů, což nás mrzí. Nicméně jsme si ho užili. Děti si výrobky odnesly domů, aby potěšily své blízké, nebo si jimi vyzdobily domácnost.

1    2

3    4

5    6

7    8

9    11

13    14

 

 Přišel k nám Ježíšek

Děti si pro letošního Ježíška nazdobily krásný stromeček a Ježíšek jim pod něj za to nadělil spoustu dárečků.

1a    1b

2    3

4    5

6    8

9    10

 

Zdobení stromku

Tradice, která přetrvává až do teď. Umělohmotný nebo živý. Děláme to všichni každý rok. Pustíme si koledy, vyzdobíme třídu a všichni dohromady si letos nový stromeček nazdobíme.

P.s.: ozdoby jsme si letos taky sami vytvořili;) 

1    2

3    4

5    6

Bobování

Konečně napadl sníh i u nás, vytáhli jsme tedy boby, lopaty a hurá na hráz. To bylo radosti :-)

1    2

3    4

5    6

Pečení

Nezahálíme ani ve školce a pečeme vánoční cukroví společně s dětmi. A co bude dobrého? Ořechové cukroví a samozřejmě perníčky. Podívejte se, s jakým elánem a chutí Vaše děti pracují. 

1    2

3    4

5    6

 

Mikulášská nadílka

Jako každý rok zavítal i letos do naší MŠ Mikuláš. Děti byly statečné a odvážně zpívaly a recitovaly básničky. Za odměnu dostaly balíčky a dobrotu v podobě sladkého muffina.

1    2

4      5

6    

    

Bramborový den

Děti  se dozvěděly, jak se brambory pěstují a co vše z nich lze připravit. Vařené brambory si oloupaly a ochutnaly. Třídu pak vyzdobily navlečenými bramborovými korály.

1    2

3    4

5    6

 

Strašidelný den

Naše školka se proměnila v děsivý dům plný nástrah, které děti překonávaly.

Kostýmy byly pestré, sešli se zde superhrdinové, čarodějové a čarodějky.

1    2

3    4

Všechny úkoly děti splnily. Za odměnu dostaly diplomy a medaile.

Ani sladká odměna nechyběla. Prsty z listového těsta si děti nachystaly den dopředu.

5¨   6

7    8

9    10

11    12

13    14

 

 

Podzimní procházka přírodou

Využili jsme slunného podzimního počasí a vyrazili ke Včelínku. Navštívili jsme oblíbené hřiště u Zimního stadionu.

1    2

3    4

5    6

 

Výlet na zámek v Mikulově

Vydali jsme se do krásného města Mikulov. Prošli jsme se náměstím, zámeckým parkem a nakonec na nás čekalo dobrodružství. Hledali jsme Dračí princeznu. Co myslíte, podařilo se nám ji najít?1  3 4    5

6    7

8    9

11    12

 

Školní rok 2021 - 2022

Sběr kaštanů

 Zvířátka máme moc rádi, proto je nemůžeme nechat přes zimu o hladu! Rozhodli jsme se, že jim nasbíráme v parku kaštany. 

P.s.: ani jeden tu nenecháme;) 

243339072 414819020001004 4368278454484747585 n    243349592 264173298943261 8376639666666666191 n

243376162 1042068023207339 3751294153124641874 n    243378185 217142110401999 7548686572143525190 n

243388257 189286456665531 5131211400232418382 n    243404099 839896540274634 8015840747973986459 n

Školní rok 2021 - 2022

Dýňový den

 Děti se dozvěděly vše o dýních, které si následně společně nazdobily. Kreativně vytvořily nejen své a společné dýně, ale také zkrášlily celou školku. Také se podílely na přípravě polévky, která všem chutnala.

 242628965 867958164107242 6248838899286273503 n

242673605 473191650311216 8406511696067098633 n    242673611 367853311744926 8976485313995340813 n

242758155 3154530201433354 9123244932428462079 n    P1050336

P1050338    P1050350

P1050354    P1050356

P1050357    P1050369

P1050372    P1050374

Školní rok 2021 - 2022

Školku máme rádi, jsme v ní všichni kamarádi :)

 

P1050317   P1050293   P1050324   P1050320

P1050325   P1050327

A je to!

P1050330    P1050334

 

P1050342    P1050344

P1050295    P1050298

P1050302    P1050304

Školní rok 2020 - 2021

A je tady nový školní rok. Nové děti si postupně zvykají na nové prostředí a "mazáci" jim v tom

pomáhají. Všichni už jsou natěšení na nové zážitky s kamarády.

 

Červen 2021

Výlet do Valtic -  Stezka bosou nohou                                                                                     23.6.2021

Od Kolonády na Reistně jsme prošli několik stanovišť, kde naše chodidla promasírovaly šišky, kůra, 

písek nebo kamení. Užili jsme si balancování na vratkém mostě, přírodní skluzavku, chůzi ve výšce

po muchomůrkách a další....

DSCF5476    DSCF5489

DSCF5513    DSCF5520

DSCF5541    DSCF5579

 

Dopravní hřiště                                                                                                                         15.6.2021

DSCF4499    DSCF4511

DSCF4512    DSCF4530

DSCF4552    DSCF4579

 

MDD                                                                                                                                           1.6.2021

Děti si užily svůj den naučnou procházkou lesem. Celkem jsme spolu plnili 17 úkolů a nakonec našli 

i poklad lesních skřítků.

DSCF4152 Snapseed    DSCF4156 Snapseed

DSCF4161 Snapseed    DSCF4169

DSCF4176    DSCF4188

DSCF4203    DSCF4205

 

Květen 2021

Rákosníčkovo hřiště

20210526 103723.jpg web    20210526 103904.jpg web

20210526 103843.jpg web    20210526 104021.jpg web

 

Návštěva nádraží

186888987 380417459955434 3090750659990352304 n.jpg web    187458224 351831129833674 2595304868669128198 n.jpg web

Velká jarní vycházka ke Včelínku

DSCF3578    DSCF3577

DSCF3583    DSCF3617

DSCF3632    DSCF3639

 

Leden - Únor  2021

Zimní skotačení na sněhu. Sněhu bylo málo, tak jsme využili pouze školní zahradu.

DSCF2754    DSCF2760

DSCF2768    DSCF2770

Bubnování

K rozvoji osobnosti dětí slouží celostní muzikoterapie a muzikofiletika. Využíváme bubny djembe, 

bongo, tibetské mísy a různé přírodní hudební nástroje. Nejoblíbenější jsou muzikoterapeutické

pohádky.

DSCF2819    DSCF2820

DSCF2822    DSCF2827

DSCF2832    DSCF2834

DSCF2836    DSCF2839

 

Lali jóga

V Lali józe vycházíme z toho, že pohyb je pro děti přirozený. Milují ho. Snažíme se hravou formou

v dětech vzbudit radost ze zdravého pohybu, učíme je lépe vnímat své tělo, ale i emoce.

Neporovnáváme se mezi sebou, vždyť jsme každý jiný... Živé děti zklidní, málo aktivní naopak

povzbudí k činnosti. Používáme zvukové CD Lali cvičí jógu.

    

DSCF2884    DSCF2869

DSCF2872    DSCF2805

 

  Hrajeme divadlo.

  Nejoblíbenější jsou maňásky, ale umíme si  masky i vyrobit.

DSCF2781    DSCF2842

DSCF2818    DSCF2813

DSCF2810    DSCF2812 

 

Prosinec 2020

Přišel k nám Mikuláš a vzal s sebou i čerta.                                                                             4.12.2020

/Děkujeme sponzorům - AVE CZ, Karlova pekárna Břeclav, ZEPO Kubíček Václav /

DSCF2278    DSCF2282

DSCF2292    DSCF2299

DSCF2302    DSCF2319

 

Kdo ví, jak se pečou perníčky? My ano. Děkujeme paní Slámové za suroviny.                       8.12.2020

DSCF2330    DSCF2336

DSCF2346    DSCF2355

DSCF2357    DSCF2364

A co jsme si upekli, to si také nazdobíme.                                                                               9.12.2020

DSCF2422    DSCF2425

DSCF2429    DSCF2433

DSCF2447    DSCF2451

Ježíšek letos nestíhá, a proto si stromeček nazdobíme společně.

DSCF2380    DSCF2400

DSCF2405    DSCF2416

Byly jste hodné, děti ....

DSCF2492    DSCF2498

DSCF2514    DSCF2522

DSCF2536    DSCF2539

DSCF2549    DSCF2565

Kaštany                                                                                                                                    15.12.2020

A na řadu přišly kaštany  nasbírané na podzim. Vždy před vánoci je vezeme zvířátkům do lesa. 

DSCF2578    DSCF2582

DSCF2593    DSCF2597

 

Bude kino !                                                                                                                              16.12.2020 

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří pohádky. I naše děti prožily dopoledne pohádek

ve "školkovém kině". Samozřejmě i s občerstvením, které k tomu patří....

DSCF2603    DSCF2608

                                                              

Listopad 2020

Strašidla si také ráda pomlsají. Proto jsme si upekli strašidlácké prsty z lineckého těsta.       5.11.2020

DSCF1065    DSCF1072

DSCF1081    DSCF1086

Strašidlácký den                                                                                                                       6.11.2020

Naší školkou se prohnala strašidla! Zdolávala pavučinu strachu, plnila úkoly a mlsala dobroty.

DSCF1114    DSCF1121

DSCF1140    DSCF1150

DSCF1179    DSCF1183

DSCF1199    DSCF1125

    Každoročně přispíváme k adventní výzdobě břeclavského parku vánočním stromečkem. I letos 

je ozdobený námi vyrobenými ozdobami.                                                                               26.11.2020

DSCF2238    DSCF2244

DSCF2252    DSCF2261

DSCF2262    DSCF2264

 

Říjen 2020

Podzimní měsíce jsou v naší MŠ ve znamení sběru přírodnin a hlavně kaštanů. V prosinci se dozvíte

proč.

V parku                                                                                                                                     6.10.2020

DSCF0975    DSCF0981

DSCF0983    DSCF0989

    

Bramborový den                                                                                                                    22.10.2020

Co to tady voní? Brambory. A ochutnali jsme co se z nich dá připravit.

DSCF1020    DSCF1033

DSCF1041    DSCF1064

Září  2020

Na hřišti                                                                                                                                      9.9.2020

Využili jsme pěkného počasí a vyrazili do přírody a na hřiště k zámku. 

DSCF0267    DSCF0269

DSCF0271    DSCF0276

DSCF0277    DSCF0281

 

Vycházka ke Včelínku                                                                                                              17.9.2020

DSCF0533    DSCF0536

DSCF0540    DSCF0545

DSCF0549    DSCF0555

DSCF0560    DSCF0562

 

 I v letošním školním roce k nám přijelo "Divadélko rolničky"                                                   18.9.2020  

DSCF0579    DSCF0585

DSCF0588    DSCF0590

 

Jablečný den                                                                                                                            23.9.2020

Děti se dovzěděly vše o jablíčkách a jejich snaha při strouhání byla odměněna kouskem voňavého

 štrůdlu.

DSCF0880    DSCF0882

DSCF0902    DSCF0909

 

 

Školní rok 2019 - 2020

Červen 2020

Rozloučení s budoucími školáky, pasování                                                                            16.6.2020

A je tady konec školního roku. Pro 11 předškoláků to znamená, že ten další už nastoupí na základní

školy. Přichystali jsme pro ně malé rozloučení. Společně si snimi zazpívali, zahráli hry a pasovali

je na školáky. Dostali šerpy, medaili a knihu, ze které si už brzy sami něco přečtou.

DSCF8188    DSCF8195

DSCF8198    DSCF8269

DSCF8290    DSCF8313

 

Mezinárodní den dětí - Putování za lesními skřítky                                                                  2.6.2020

Jdeme hledat poklad ! Protože máme svátek, tak nás lesní skřítkové pozvali na dobrodružnou 

výpravu za pokladem. Po splnění různých úkolů nás čekal ten nejtěžší, ale nejsladší. Najít poklad !

A protože jsme šikovní, našli jsme ho.

DSCF7194    DSCF7205

DSCF7219    DSCF7223

DSCF7225    DSCF7233

DSCF7236    DSCF7275

 

Březen 2020

Veselé zoubky                                                                                                                          4.3.2020

Naše škola se opět zapojila do preventivního programu  ,,Veselé zoubky", který připravila společnost   

DM drogerie markt s.r.o. Projekt je zaměřen na prevenci zubního kazu. 

DSCF6762    DSCF6775

DSCF6782    DSCF6796

 

Na hřišti                                                                                                                                     4.3.2020

Blíží se jaro. Vydali jsme se na na vycházku kolem řeky Dyje až na Rákosníčkovo hřiště.

To byla paráda !

DSCF6804    DSCF6805

DSCF6810    DSCF6814

 

Únor 2020

Divadlo Radost                                                                                                       26.2.2020

Šli jsme navštívit kamarády do školky na Mládežnickou. Čekalo nás tam divadlo Radost s pohádkou

 O třech prasátkách a O Budulínkovi.

DSCF6701    DSCF6703

DSCF6705  DSCF6727

DSCF6733    DSCF6755

 

Divadélko Rolničky                                                                                                                      5.2.2020

DSCF6321    DSCF6330  

    

Prosinec 2019

Dárek pro zvířátka                                                                                                                  18.12.2019

Již v září jsme myslely na zimu, tedy přesně na zvířátka, která v zimě nespí. Nasbíraly jsme pro ně

plnou bedýnku kaštanů. A teď je ten čas, kdy je vezeme do lesa. Ať mají od nás vánoční dárek.

DSCF5288    DSCF5300

DSCF5304    DSCF5313

 

Vánoce v MŠ                                                                                                                          16.12.2019

Konečne jsme se dočkaly. Ve školce máme vánoce o něco dříve, protože ty opravdové si prožijeme

doma s rodinou.

DSCF5266    DSCF5270

DSCF5274    DSCF5283

 

Vánoční tvoření s rodiči                                                                                                          11.12.2019

Tentokrát jsme měly pro rodiče překvapení. Nejen že s námi vyráběli drobné dárky, ale také si zazpívali.

A to s pravou cimbálovou muzikou!

DSCF4942    DSCF4961

DSCF5015    DSCF5025

 

Vánoční stromeček                                                                                                                    9.12.2019 

Perníčky napečené....copak nám ještě chybí ? No jistě ! Stromeček ! A ozdoby jsme věšěly samy.

DSCF4924    DSCF4934

 

Mikulášské sportování                                                                                                              6.12.2019

Předškoláci byli pozvaní na Mikulášské sportování do sportovní haly TJ Lokomotiva. Vyzkoušeli si

různé sporty, jako například hokej, fotbal, volejbal, atletiku....a nechyběl ani Mikuláš, čert a anděl.

DSCF4646    DSCF4659

DSCF4663    DSCF4669

DSCF4717    DSCF4731

DSCF4753    DSCF4761

 

Mikulášská nadílka                                                                                                                   5.12.2019

My se čerta nebojíme ! Volaly jsme v říkadle....no, trochu jsme se přeci jen bály, ale jen chvíli.

Po písničkách a básničkách všechny děti dostaly ovoce a nějaký tem mls.

DSCF4615    DSCF4624

DSCF4631    DSCF4633

 

Předvánoční pečení                                                                                                                  4.12.2019

Co si letos na vánoce upečeme ? Perník ! Máme čisté ruce, vykrajovátka a jdeme na to.

DSCF4573    DSCF4575

DSCF4586    DSCF4599

 

 

 

                                                                                                

 

 

Uložit
Natavení souborů Cookies
Pro správný chod našich stránek používáme soubory Cookies. Pokud nesouhlasíte s používáním Cookies, některé části těchto stránek nemusí správně fungovat.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Přijmout
Odmítnout