Bruslení

Po roce se opět chlapci a děvčata z naší základní školy vydali na zimní stadion bruslit. Tentokrát jejich výcvik zpestřili trenéři, hokejisté a také hokejistka z břeclavského hokejového týmu. Většina žáků již zkušenost s bruslením měla, přesto i letos se našel úplný začátečník. Chlapec byl zpočátku nejistý, ale vytrvale trénoval a ke konci výcviku zdolával samostatně kratší vzdálenosti na ledové ploše. Pro ty zdatnější si hokejisté připravili různé drobné hry, závody v rychlosti a také jim ukázali některé prvky z bruslařské techniky, které si ti odvážní rádi vyzkoušeli. Nakonec byly všechny dětl za své výkony odměněny lízátkem. S únavou a pocitem lehkých nohou se všichni vrátili do školy a už se zase těší na příští rok. Děkujeme za pomoc a podporu panu Jakubovi Klimovičovi a jeho kolegům.

Návštěva knihovny

Už od Vánoc žijí děti prvního stupně pohádkami - v hodinách čtení si je čtou, někdy se i podívají na film, povídají si o jejich hrdinech. A nyní se vydaly na návštěvu do knihovny ve Staré Břeclavi. Přivítala je velmi milá paní knihovnice a seznámila je se zásadami půjčování knih a časopisů. Mnozí žáci viděli tolik knih pohromadě poprvé a nevěděli, kde s prohlížením začít. Paní knihovnice umožnila dětem, aby si prohlédly to, co je zajímá. Pro ty nejmenší to byla leporela,  pro větší komiksy se známými hrdiny, pohádkové knížky i dobrodružné příběhy. Snad největší nadšení dětí i učitelek vzbudily interaktivní knížky. Všem se v knihovně moc líbilo a určitě to nebyla poslední návštěva.

Vánoční dílničky 5.-9. ročník

Vánoční čas nás provází téměř celý prosinec. Všichni se těšíme na tyto dny klidu a odpočinku. Proč se tedy poslední den tohoto týdne učit? Chlapci a děvčata pátého až devátého ročníku si tento den zpestřili vánočním tvořením. Se svými učitelkami si vyrobili dárkové taštičky a vánoční svícny. Dopoledne nám zpříjemňovaly koledy i tradiční vánoční vůně aromatických svíček. Předvánočnímu těšení nechyběly také vánoční dárky, které si děti i učitelky navzájem daly. Přejeme všem veselé Vánoce a můžeme si říct:"Hurá, začínají vánoční prázdniny!"

Návštěva kina

K Vánocům patří neodmyslitelně sníh a pohádky, a právě to se splnilo našim žákům předposlední školní den v tomto kalendářním roce. Společně jsme navštívili kino Koruna, kde jsme viděli novou českou filmovou pohádku Čertí brko. Dětem se film velmi líbil. Užily si nejen pohádkovou atmosféru, triky a zážitky, ale film jim také ukázal svět pekla a že má každý hříšník záznam o svých přestupcích, za které musí pykat. Nakonec v pohádce všechno dobře dopadlo a byla svatba čerta Bonifáce s Markétkou. To ještě nikdo netušil, že nás  venku čeká sněhová nadílka. Z kina odcházeli všichni spokojeni. Teď už zbývá jen poslední den tohoto týdne, kdy se uskuteční vánoční dílničky.

Poděkování

Poslední prezentace našich rukodělných výrobků z hlíny, korálků a papíru proběhla od soboty 15. do úterý 18. prosince na terase skvělé cukrárny - Delikany u nádraží. Delikana totiž není skvělá jen v zákuscích a dortech. Ona je také skvělá díky lidem, kteří tam pracují, a také díky vedení společnosti, které nám vyšlo vstříc při plánování naší předvánoční akce a poskytlo nám a našim výrobkům prostor, za což všem zúčastněným děkujeme, stejně jako děkujeme těm lidem, kteří se tam za námi přišli podívat.

Malujeme a tvoříme betlémy

Letos jsme se opět zapojili již do 15. ročníku výtvarné soutěže „Moje město, můj kraj“, kterou vyhlásilo SVČ Duhovka Břeclav ve spolupráci s městem Břeclav, Senior Pointem Břeclav a s Českým zahrádkářským svazem Břeclav. Výtvarné práce na téma „Malujeme a tvoříme betlémy“ posuzovala odborná porota složená z výtvarníků a zástupců vyhlašujících organizací. Nejlepší práce jednotlivých kategorií byly oceněny na vernisáži ve středu 19. 12. 2018 za účasti dvou našich žáků. Chlapcům blahopřejeme a ostatním děkujeme za krásné malované i keramické betlémy. Výstavu všech prací je možné navštívit ve SVČ Duhovka na Lidické do konce ledna 2019. Výsledkovou listinu naleznete na webových stránkách Duhovky.