" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Volby do žákovského parlamentu  2021

Volby do žákovského parlamentu  2021

Dne 7. října 2021 se uskutečnily ve cvičebně naší školy volby do žákovského parlamentu.
Každá třída si zvolila svého zástupce v rámci třídních voleb dne 29. 9. 2021.

Na základě hlasů svých spolužáků byli zvoleni tito žáci:

Matouš Danihel    ZŠ I                               

Marek Heringeš    ZŠ II                             

Adriana Patková   ZŠ III                            

Rudolf Daniel       ZŠ IV

Miroslav Kovář    ZŠS V         

Všem zvoleným členům gratulujeme a těšíme se na spolupráci.

První schůzka členů žákovského parlamentu se koná dne 22. 10. 2021 10. 15 hod. ve cvičné kuchyni.

  IMG 20211007 2IMG 20211007 1

Zvládli jsme to

Tak jsme to zvládli. Zvládli jsme celý školní rok, který pro nás nebyl vůbec jednoduchý. Zvládli jsme distanční výuku. Zvládli jsme učení v rouškách a respirátorech. Zvládli jsme testování. Zvládli jsme žáky naučit vše, co jsme měli v plánech. Žáci zvládli vše, co jsme po nich chtěli. Zvládli jsme společně zakončit školní rok 2020 - 2021 na školním hřišti, kdy paní ředitelka ocenila ty nejlepší, rozdala dárečky k narozeninám, rozloučila se s deváťáky a všem také poděkovala. Poté třídní učitelky rozdaly vysvědčení přímo na místě, nebo jiné si své žáky odvedly do tříd. Někteří žáci se poslední den nedostavili, a my jsme jim vysvědčení schovali na dobu, kdy si budou moci přijít, kdy budou mít zajištěné bydlení a zase budou mít domov, které jim 24. 6. vzalo tornádo stejně jako některým pedagogickým pracovnicím. I když nebyli s námi, myslíme na ně stále. A tak, jak jsme všechno zvládli, přejeme jim, aby to také zvládli co nejlépe a co nejrychleji. I s naší pomocí.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Kostkování v muzeu

     Konečně se otevřela muzea a my měli možnost s žáky první třídy  vidět velmi pěknou výstavu Kostkování. V Muzeu Pod vodárnou je výstava stavebnic Chevy a Sevy, /podobné Lego/ Navíc je tu umístěna spousta her a stavebnic, které firma Cheva vyrábí.  Nejdříve jsme si prohlédli postavené modely domů, statků a pohádkových figurek. Děti obdivovaly Číslo 5 /žije/, Štaflíka, Špagetku, různé roboty, stroje, zvířata. Potom si samy sedly ke stolkúm s velkými krabicemi plnými kostiček a mohly stavět.  Fantazie pracovala. Také si mohly zahrát stolní fotbálek, vyzkoušet své znalosti ve vědomostní hře. Je velmi hezké vidět, že i v Česku máme výborné stavebnice a hry.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Podané ruce

    Nadace Podané ruce nabídla naší škole akce pro  děti, které by je měly seznámit s různými nástrahami v životě a také, jak se nebezpečí vyhnout. Pro žáky z nižšího stupně si připravili téma o vzájemné pomoci  o vztazích mezi sebou. Starším vysvětlili, jak velké nebezpečí je  kouření a závislost na něm. 

Mladším dětem formou hry na lva a myšky ukázali, jek je důležité mít vedle sebe někoho, kdo nám může pomoci, o koho se může v případě potřeby opřít. Velmi se také líbila přebíhaná pod padákem, spolupracovali všichni, dospělí i děti. 

     Na druhém stupni už lektoři Michal a Peťa přistoupili na přednášku. Vysvětlili, co je a jak vzniká závislost nejen na kouření, ale i alkoholu, hrách. Jaké poškození lidských orgánů kuřákům hrozí, to si zakreslili na lidském těle. Při výpočtu, kolik  peněz stojí ročně spotřeba cigaret, jen nevěřícně zírali.  Doufejme, že si nebezpečí kouření děti uvědomily a budou se snažit nezačít, a ti, co už kouří, alespoň omezit. 

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.

Výlet do přírody

Střídání velmi vysokých venkovních teplot se studenou vodou v bazénu, chlazenými nápojí či zmrzlinou se tento týden nevyplatilo mnohým žákům. Z důvodu nemoci se tak nemohli zúčastnit našeho pátečního výletu do přírody. Příjemnou procházkou jsme se dostali k areálu " Na vodě", kde nás ochotně provedli, umožnili nám zde  s dětmi strávit hezké zábavné dopoledne a opéci si špekáčky. Děti si změřily síly v soutěži, ve které hádaly a doplňovaly pohádkové postavy nebo názvy známých pohádkových filmů. Další výzvou byla soutěž ve spojování obrázků a slov - "Angličtinář". V ní děti hledaly správné obrázky k vylosovaným slovům a vedly si skutečně výborně. Nakonec jsme si prohlédli celý areál, včetně hospodářských zvířat, která k němu patří. I přes dramatické události předchozího večera se nám výlet vydařil, všichni byli spokojeni a odměněni. A teď : " Hurá, prázdniny!"

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout zde nebo ve fotogalerii.

Výlet do ZOO Hodonín

Ve čtvrtek 24.6.2021 se vydaly třídy ZŠS III a ZŠS IV na výlet do zoologické zahrady.Před cestou proběhlo povídání o bezpečnosti a chování na ulici, ve vlaku a v ZOO. Sraz účastníků byl před budovou ČD. Sešli se všichni účastníci výletu a začalo putování za zvířátky vlakem a pěšky.V zoologické zahradě se podívaly děti a jejich doprovod nejen na oblíbená zvířata.

ÚKOL BYL – najít klokana. Našel se.

Cestou zpět ve vlaku nabrali všichni sílu na poslední kroky za mámou, tátou nebo dědou. Výlet se všem líbil.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.