Dopravní výchova

Jarní počasí láká nejen k výletům do přírody, ale také k projížďkám na kole. Duben, jako měsíc bezpečnosti, je proto vice než vhodný k připomenutí pravidel silničního provozu. V předvelikonoční úterý se žáci 3. až 5. ročníku základní školy vypravili na Rákosníčkovo dopravní hřiště, kde pro ně strážníci městské policie připravili praktický i teoretický výcvik v oblasti dopravní výchovy. Přivítala nás preventistka, paní Lenka Rigó, spolu se svými dvěma kolegy. Děti si mohly vybrat, zda se do výcviku zapojí jako cyklisté, koloběžkáři nebo chodci. Dopravní prostředky dostaly zapůjčeny. Při teoretické průpravě si oživily své znalosti, zvládly také test i praktickou zkoušku - "jízdu v provozu" řízenou policisty, semafory nebo dopravními značkami. Za své znalosti i dovednosti byli všichni pochváleni a také si odnesli dárečky.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.