Aktivity Mládežnická

Canisterapie

V úterý 9. listopadu proběhla seznamovací ukázka canisterapie. Děti se seznámily s pejsky, kteří jsou cvičeni jako terapeutičtí psi. Psí fenky Uli a Wookie nám předvedly, co všechno umí, také jsme si společně zacvičili, poskládali psí puzzle, zatancovali. Nakonec jsme své nové psí kamarády odměnili velkým pohlazením a dobrotou, kterou jsme jim sami podávali.

FOTOGALERIE: Canisterapie

Dušičkový taneček

Dušičkový svátek jsme v naší školce oslavili různobarevnými převleky a tančením při dětských písničkách.

FOTOGALERIE:  Dušičkový taneček.

Výlet do Mikulova

V pátek 8. října se výlet do Mikulova velmi vydařil. Autobusem jsme přijeli k místní poště a odsud to byl už jen kousek pěšky na zámek. Zde nás čekala paní průvodkyně, která nám vyprávěla pohádku o princezně a drakovi. Po splnění několika úkolů na vysvobození princezny jsme si prohlédli krásný sál s drakem a další prostory zámku.

FOTOGALERIE: Výlet do Mikulova

Začátek školního roku

Září je pro naši školku novým začátkem. Nově příchozí děti se seznamují s prostředím mateřské školy, ostatními dětmi a paní učitelkami.

Při návštěvě místního zahradního centra jsme nakoupili květiny, kterými jsme si vyzdobili vstup do školky.

Slunečného podzimního počasí jsme využili k procházce do parku, kde jsme sbírali kaštany. Na pěší zóně jsme vyzkoušeli nedávno nainstalovaný Poesiomat – stačí devětkrát zatočit klikou, zmáčknout tlačítko a ozve se písnička nebo mluvené slovo.

K našemu městu neodmyslitelně patří železnice. Prohlédli jsme si nádraží, vlakové i autobusové. Několika rychlíkům jsme zamávali na šťastnou cestu.

FOTOGALERIE: Začátek školního roku

Hravé učení

Užívali jsme si výtvarné činnosti, práci s kinetickým pískem, rytmizaci s jednoduchými hudebními nástroji, počítání se nám také líbilo.

Dali jsme klíčit semínka řeřichy, hrachu a zeleniny, pozorovali je, zkusili malý experiment, jak prší z mraku. Při vzdělávacích činnostech a procházkách jsme vnímali nastupující jarní přírodu s rozkvetlými stromy a keři, slunečným počasím.

V nedalekém zahradnictví jsme nakoupili květináče a kytičky, kterými jsme si vyzdobili vchod do školky.

FOTOGALERIE: Hravé učení

Přerušení provozu MŠ

I když byl provoz školky přerušen, nezaháleli jsme. Veškeré prostory byly uklizeny, vydezinfikovány, včetně veškerého nábytku, hraček, stavebnic, pomůcek, všechny textilie byly vyprány, vyžehleny.

Abychom měli prostředí školky ještě krásnější, paní učitelky vytvořily jarní výzdobu.

FOTOGALERIE: Přerušení provozu MŠ