" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Mateřská škola a základní škola Břeclav, Herbenova, příspěvková organizace

zřizovaná Jihomoravským krajem

Aktivity Herbenova

Škola v přírodě 2019

Od 27. května do 31. května 2019 proběhla škola v přírodě, která byla zorganizována pro žáky ze základní školy a ze základní školy speciální. Celkem se přihlásilo 17 dětí. Doprovodem dětí byly 4 paní učitelky, jedna maminka a jedna babička. Pět dnů prožili účastníci školy v přírodě v Penzionu Athéna, Suchý. Dopoledne probíhala výuka a odpoledne patřilo sportovním hrám, lesní hře s úkoly,výtvarnému tvoření a batikování triček. Večer se hrály společenské hry, zpívalo se, u táboráku se opékaly špekáčky a děti prošly stezku odvahy.Turistické vycházky paní učitelky vedly okolním lesem, ve kterém si děti stavěly domečky pro skřítky, poznávaly rostliny a pozorovaly zvířátka.

Pobyt ve škole v přírodě se dětem líbil a domů přijely obohacené o nevšední zážitky. Také se pěkně chovaly k sobě i k dospělým a všechny jejich činnosti provázela chuť do práce a vzájemná pomoc. Doufáme, že jim nadšení a přátelské vztahy vydrží i ve školních lavicích.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotografii, nebo na odkaze zde.