Dopravní výcvik

Žáci 4. a 5. ročníku základní školy v úterý 3. 5. 2022 absolvovali dopravní výcvik. Rodiče některé žáky vybavili koloběžkou či kolem včetně povinné helmy. S touto výbavou jsme se tedy vydali na dopravní hřiště.

Zde si mohli žáci pod dohledem policistů vyzkoušet silniční provoz jako takový, včetně dopravních značek, semaforů či kruhového objezdu. Využívali odbočovací pruhy, míjeli přechody pro chodce či přejezd.

Následovala výuka v moderní třídě, vybavené interaktivní tabulí. I zde při práci s výukovým programem dopravní výchova pokračovala. Pomocí oblíbeného pexesa si žáci zopakovali i dopravní značky.

Zůstal nám ještě krátký čas na poslední projížďku dopravním hřištěm a my se vydali na cestu zpět do školy. Všichni jsme byli prožitou akcí nadšeni, nejvíce však děti. "Vždyť byly účastníky opravdového silničního provozu."

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.