.Den Země 2024

Den Země 2024

Ekologie a ochrana přírody nejsou našim žáků cizí. Po celý rok ve třídách fungují tzv. ekohlídky, které dohlížejí například na třídění odpadu či šetření energiemi. Již tradičně je období kolem 22. dubna, tedy Dne Země, věnováno ekologické tematice. Celý tzv. „Ekologický týden“ se žáci na tuto problematiku zaměřují ve všech předmětech. Do výuky jsou zařazovány názorné materiály o třídění odpadů, hry na interaktivní tabuli i naučná videa a děti tímto způsobem velmi rády pracují. Eko tematice se nevyhýbáme ani v předmětech jako jsou matematika nebo český jazyk. Děti v nich řeší takto zaměřené početní úlohy nebo čtou zajímavé přírodovědné články, ty mladší pracují s obrázky a zvládají tak obrázkové čtení. Environmentální témata žáci zpracovávají také ve výtvarné i pracovní výchově. V pátek jsme se všichni vydali do přírody. I když ráno bylo chladné a pofukoval studený vítr, sluníčko nás provázelo celým dopolednem a jarní vycházka, spojená s úklidem odpadků, se nám opravdu vydařila. Mladší děti se zaměřily na sbírání smetí a pohozených věcí v okolí školy a kolem Dyje směrem k areálu Na Vodě ve Staré Břeclavi. Ty starší zvládly delší trasu po hrázi do Kančí obory. Všechny děti během dopoledne plnily rozmanité úkoly, zahrály si poznávací i zábavné hry z přírodovědné oblasti, a také pozorovaly jarní přírodu. Po cestě zpět do školy děti odpad vyhodily do kontejnerů a všichni jsme opět zažili dobrý pocit, že jsme i my trochu pomohli naší planetě.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.