Znojmo 2024

26. dubna se vypravili čtyři zástupci naší školy do Znojma, kde se konal další ročník oblastní recitační soutěže. Cesta vlakem uběhla celkem rychle a  naše malá výprava z „Herbenky“ byla přivítána v tělocvičně školy, kde bylo vše připraveno k slavnostnímu zahájení. A protože zbývalo ještě trochu času, tak jsme si šli prohlédnout okolí školy – kostel, bustu Prokopa Diviše, staré hradby a úzké uličky města. Po malém občerstvení, které nám přišlo vhod, započala soutěžní přehlídka recitátorů šesti škol z Moravy a jedné ze Slovenska. Čtyřčlenná odborná porota neměla lehký úkol, neboť žáci předváděli výborné výkony a poslechli jsme si mnoho známých i méně známých básní. V kategorii mladších žáků byla úspěšná Jana, která obsadila krásné třetí místo a ve velmi silné kategorii žáků šesté až deváté třídy se neztratila ani Adriana a skončila pátá. Lukáš s Borisem svá vystoupení zvládli se ctí a všem patří pochvala za výbornou reprezentaci školy. Celé páteční dopoledne se povedlo a mezi dětmi i dospělými panovala příjemná atmosféra. Každý soutěžící si ze Znojma odvezl knihu a těšíme se na setkání s poezií zase za rok.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo zde.