Den Země

Den Země Ochranou přírody se u nás ve škole zabýváme při různých příležitostech i v každodenním životě po celý rok. Již několik let je však poslední dubnový týden na Herbence věnován právě ekologické tematice. Problematika ochrany životního prostředí či jen samotné téma příroda, prolínají téměř všemi předměty ve všech třídách, přiměřeně věku a schopnostem dětí. Během tohoto týdne se děti dozvěděly mnoho užitečných informací, které mohou uplatnit ve svém životě. Své znalosti si prověřily ve hrách, soutěžích i kvízech a vznikly také krásné obrázky. V pátek se žáci se svými učitelkami vydali do blízkého okolí nejen pozorovat přírodu, ale především vysbírat pohozené věci a odpadky. Posbíraný odpad děti vyhodily tam, kam patří. Dobře vědí, že tříděný odpad lze dále zpracovat a využít. Zkušenost, že někteří lidé volně odhazují, co již nepotřebují, byla pro žáky důležitá a určitě přispěla k větší odpovědnosti nejen v třídění odpadu, ale k ochraně přírody vůbec.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo na odkaze zde.