" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Mládežnická

Muzeum železnice Břeclav

Jednu z našich jarních procházek jsme využili k návštěvě Muzea železnice Břeclav, které se nachází v nádražní budově. Nejprve jsme prošli halou s informačními cedulemi odjezdů a příjezdů vlaků a poté vstoupili do muzea. Součástí jeho expozice jsou modely vozů břeclavského depa, model parní lokomotivy Moravia a autentické předměty dané doby, například jízdenky, telefony, uniformy, razítka. Nechybí informace o historii výstavby železnice břeclavského dopravního uzlu a břeclavského nádraží za použití informačních technologií a interaktivních prvků. Nově je k vidění modelové kolejiště „Břeclavín“, které bylo hlavním cílem naší cesty. Dále jsme si vyzkoušeli „vláčkovou houpačku“, tabulové pexeso, na dotykové obrazovce jsme si mohli chvíli kreslit podle své fantazie. Nakonec jsme shlédli večerníčkovou pohádku o mašinkách a s malým, ale na vystavené předměty bohatým, muzeem železnice jsme se rozloučili.

FOTOGALERIE: Muzeum železnice Břeclav

Uložit
Natavení souborů Cookies
Pro správný chod našich stránek používáme soubory Cookies. Pokud nesouhlasíte s používáním Cookies, některé části těchto stránek nemusí správně fungovat.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Přijmout
Odmítnout