Aktivity Mládežnická

Březen v naší školce

V březnu jsme se učili poznávat a pojmenovávat charakteristické znaky jara a  jarních květin. Do mističek s navlhčenou vatou jsme „sadili“ semínka řeřichy, které jsme umístili na okenní parapet a každý den pozorovali, jak rostou. Jaro je spjato také s narozenými mláďátky zvířat. Seznamovali jsme se se základními druhy domácích zvířat, jak se dorozumívají, kde bydlí a čím se krmí. Otiskem barvy pomocí dlaně ruky jsme vytvořili slepičku, z hřebenové stavebnice jsme postavili domeček pro vybraná plyšová zvířátka. Březen byl měsícem knihy. Zjistili jsme, jakou různou podobu knihy mohou mít, kde se dají knihy koupit nebo zapůjčit, vyrobili jsme si vlastní záložky do knih, učili se, jak se s knihou šetrně zachází, nanášením barvy ťupáním pomocí korkové zátky jsme si zkusili vyrobit originální knižní přebal. Paní učitelka nám přečetla pohádku „Hrnečku, vař“ a malým pokusem jsme si takový hrneček, ze kterého přetéká kaše, zpodobnili . Při dalších aktivitách jsme se seznamovali s tradicí velikonočních svátků, vytvářeli jsme velikonoční dekorace, barvili slepičí vajíčka. V březnu jsme navštívili velmi krásnou výstavu obrazů našeho staršího kamaráda ze školy – Pavlíka Vaškoviče.

FOTOGALERIE: Březen v naší školce