Farma Salma

V letošním školním roce se žáci základní školy speciální věnovali mimo jiné i zvířátkům a péči o ně.
Podzim patřil zvířatům volně žijícím, zima domácím mazlíčkům, na jaře pak zvířecím rodinkám. Jednou z našich společných jarních akcí byla i ta, kdy pejsci /“matka s dcerou“/ pracovali jako asistenti našich dětí. Šlo o pejsky, kteří jsou využíváni ke canisterapii.
Dne 13. 5. proběhla naše letošní nejnáročnější a zároveň poslední společná akce. Cestovali jsme linkovým autobusem z Břeclavi do Lednice k rybníku Apollo na farmu Salma. Chovají zde domácí a hospodářská zvířata. Návštěvu farmy nám sice zčásti pokazilo počasí, přesto děti mohly vidět velké stádo koz a ovcí i s mláďaty, dále pak koně s oslíky, kočky, kačeny, housata a králíky. Viděli jsme krmení dospělých zvířat, ale i odstaveného kůzlátka, které pilo z kojenecké láhve. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého o chovu zvířat a příjemné bylo to, že si děti mohly zvířátka pohladit či pochovat.
Naši žáčci zvládli cestování i pobyt na farmě naprosto ukázkově, stejně jako i všechny již zmiňované společné aktivity. Spokojenost dětí konečně potvrzují i snímky, které jsme při akcích pořizovali.
Veliké poděkování náleží třídním učitelkám, asistentům, žáčkům a v neposlední řadě i rodičům, kteří nás vždy podpořili svou spoluprací.

Fotografie z akce Farma Salma si můžete prohlédnout ve fotogalerii, nebo na odkaze zde.