" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Mládežnická

Vzdělávací činnosti v lednu – třída Medvídci

Svátek Tří králů je spojován s narozením Ježíška a oslavuje se 6. ledna. V lednu jsme se s touto tradicí seznamovali nejen pomocí didaktických obrázků a pomůcek, vyprávěním příběhu, ale také jsme si z papíru královskou korunu vyrobili.

Kde pracuje maminka a tatínek, co v práci dělají, jak se tyto profese nazývají, co ke své práci potřebují? Na tyto otázky jsme hledali odpovědi v týdnu při tématu „Bez práce nejsou koláče“. Abychom si vyzkoušeli povolání pekaře, pustili jsme se do pečení jablečného závinu. Nejprve jsme si "pečení" zkusili s modelovací hmotou, kterou jsme zpracovali do tvaru koláčků a nazdobili je. Při svačině jsme ochutnali opravdový koláč z pekárny. Oblékli jsme si kuchyňské zástěry a pustili jsme se do příprav k pečení. Pomocí škrabky jsme oloupali jablka a nastrouhali je na struhadle. Paní učitelky nám pomáhaly. U těchto činností jsme totiž museli dávat velký pozor, abychom se nezranili. Na pomoučeném vále jsme rozváleli listové těsto, pokladli na těsto nastrouhaná jablka, posypali cukrem a skořicí a těsto zavinuli. Společně jsme připravený závin odnesli do trouby a čekali, až se upeče. Po celé školce se linula nádherná vůně. Na druhý den jsme jablečný závin při ranní svačince nakrájeli a obě třídy jej ochutnali. Musíme říci, moc se nám povedl.

FOTOGALERIE: Vzdělávací činnosti v lednu – třída Medvídci

Uložit
Natavení souborů Cookies
Pro správný chod našich stránek používáme soubory Cookies. Pokud nesouhlasíte s používáním Cookies, některé části těchto stránek nemusí správně fungovat.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Přijmout
Odmítnout