" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Mládežnická

Dubnová canisterapie

V pátek 19. dubna jsme opět strávili příjemnou hodinu s paní Hasilovou a její fenkou Wookie. Po přivítání jsme si společně zacvičili. Tentokrát jsme se seznámili s další pomůckou – háčkovanou chobotnicí, do jejíž chapadel jsme zamotali granulky, které Wookinka hledala a rozbalovala. Nechybělo podlézání „psího mostu“, překračování pejska, házení plyšového míče. Dále jsme posbírali různobarevné šátky připevněné na šňůře dřevěnými kolíčky, tím jsme si procvičili jemnou motoriku. Šátky jsme použili k dalšímu cvičení, po kterém jsme je pokladli na ležící Wookinku. Velmi se nám líbil slalom mezi miskami, na jejímž konci jsme pomocí lžičky pejska odměnili pamlskem. Puzzle skládáme všichni moc rádi, tentokrát jsme z jednotlivých částí sestavili krásného dřevěného jezevčíka. Velmi důležité je posilování propojování mozkových hemisfér: Wookie jsme hladili oběma rukama zároveň, od jejího čumáčku až po konec ocásku, zkusili jsme přes ni opatrně přetahovat obruč. Rozloučili jsme se krátkou relaxací a už se těšíme na další setkání s naší psí kamarádkou.

FOTOGALERIE: Dubnová canisterapie

Uložit
Natavení souborů Cookies
Pro správný chod našich stránek používáme soubory Cookies. Pokud nesouhlasíte s používáním Cookies, některé části těchto stránek nemusí správně fungovat.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Přijmout
Odmítnout