" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Mládežnická

Duben ve třídě Sluníček

Aprílové počasí a putování kapky vody byly obsahem vzdělávacích činností v dubnu. Počasí je v tomto měsíci  velmi proměnlivé, od mrazivých ranních teplot, přes zataženou oblohu, déšť, po krásný teplý slunečný den. Přímým pozorováním jsme si tak osvojovali povědomí o přírodním prostředí a jeho neustálých proměnách, vnímali jeho rozmanitost. K aktuálnímu počasí jsme přiřazovali správný obrázek. Při ranním cvičení jsme si vyzkoušeli projít překážkovou dráhu s deštníkem, při výtvarné aktivitě jsme ztvárnili dešťovou kapku otiskem bublinkové fólie, dešťový mrak zase ťupáním barvy kouskem molitanu, pomocí didaktických obrázků jsme poznávali, jak funguje koloběh vody. Experimentování s vodou nás velmi bavilo – naučili jsme se používat kapátko, rozpouštěli jsme různé směsi ve vodě, zkoušeli, které materiály plavou na hladině a které se ponoří, ve větší sklenici jsme pěnou na holení vytvořili „mrak“ a vpouštěním barvy do něj si znázornili, jak z něj prší. V dalším týdnu jsme se učili poznávat a pojmenovávat dopravní prostředky, správně přiřazovat barvy na šablonu semaforu a co která barva pro nás jako účastníky provozu znamená. Ve výtvarné části jsme využili menšího hracího autíčka k nanášení barvy a vytvoření tak cesty a silnice. Konec měsíce dubna byl v čarodějnickém duchu a tradice filipojakubské noci. Přiřazovali jsme k sobě dvojice obrázků s touto tematikou a barevné obrázky na stíny. Za pomoci „Knihy kouzel“ jsme uvařili čarodějný nápoj.

FOTOGALERIE: Duben ve třídě Sluníček

Uložit
Natavení souborů Cookies
Pro správný chod našich stránek používáme soubory Cookies. Pokud nesouhlasíte s používáním Cookies, některé části těchto stránek nemusí správně fungovat.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Přijmout
Odmítnout