" My jsme silní, oni jsou slabí. My jsme velcí, oni jsou malí.
Dokážeme se k nim sklonit?
Ano, dokážeme! "

Aktivity Mládežnická

Duben ve třídě Medvídků

Duben se v naší třídě Medvídků nesl v duchu Dne Země, ochrany životního prostředí, vody, tématu dopravních prostředků a aprílového počasí. Téma „Od pramínku k řece“ nás učil pochopit význam a potřebu vody, její koloběh, uvědomovat si nebezpečí s ní spojená. Vlastnosti vody jsme zkoumali řadou činností – přelévali jsme ji z nádoby do nádoby, foukali jsme do sklenice s vodou pomocí brčka a trénovali si tím tak výdechový proud, grafomotoriku jsme rozvíjeli malbou ve vodě. Duhu jsme vytvořili kresbou a dále vzlínáním barev přes konce papírové kuchyňské utěrky umístěné ve dvou kádinkách. Vystupování skrytého barevného obrázku jsme pozorovali při experimentu s potravinářskou barvou, sodou a citronovou šťávou. Z mycí houby jsme vytvořili loďku, u které jsme kontrolovali, zda se udrží na hladině vody. V tělovýchovných činnostech jsme se věnovali cvikům na propojování mozkových hemisfér. Filipojakubská noc, lidově zvaná „pálení čarodějnic“, ukončuje měsíc duben. Také my jsme se s touto tradicí seznámili. Přišla mezi nás kouzelná čarodějka, která nám dovolila zkusit si její klobouk, na koštěti jsme zdolávali slalom mezi kuželi a dle starodávného pergamenu jsme vařili čarovnou směs.

FOTOGALERIE: Duben ve třídě Medvídků

Uložit
Natavení souborů Cookies
Pro správný chod našich stránek používáme soubory Cookies. Pokud nesouhlasíte s používáním Cookies, některé části těchto stránek nemusí správně fungovat.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Analytics
Nástroje používané k analýze dat k měření efektivity webových stránek a k pochopení toho, jak fungují.
Google Analytics
Přijmout
Odmítnout